Poseł Brynkus > Media > , , , , , > Wybory, koalicje i loty rządowymi samolotami

Wybory, koalicje i loty rządowymi samolotami

W sobotę 3 sierpnia poseł dr hab. Józef Brynkus (Kukiz’15) był gościem programu „Minęła 20” w TVP INFO. Dyskutowano o terminie wyborów, potencjalnych koalicjantach ruchu Kukiz’15 oraz aferze związanej z lotami rodziny marszałka Kuchcińskiego rządowymi samolotami i śmigłowcami.

Poseł Brynkus przypomniał, że przedstawiciele klubu Kukiz’15 rozmawiali z wszystkimi ugrupowaniami na polskiej scenie politycznej, które mogłyby zaaprobować podstawowe postulaty wyborcze Kukiz’15. Niestety większość z nich, w tym PiS nie są zainteresowane większym uobywatelnieniem państwa, czyli wprowadzeniem sędziów pokoju, możliwością odwoływania posłów, jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Dlatego Kukiz’15 zdecydowany jest na samodzielny start w wyborach, ale możliwe jest jeszcze zawarcie koalicji z ugrupowaniami, które poprą w swoim programie wyborczym przynajmniej niektóre postulaty Ruchu.

Komentując sprawę darmowych podróży rodziny Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, poseł dr hab. Józef Brynkus zauważył, że podobne „grzechy” związane z wykorzystywaniem poselskich przywilejów mieli także posłowie poprzednio rządzącej koalicji PO-PSL. Poseł podkreślił, że takie zachowania są przejawem lekceważenia państwa. Posłowie Kukiz’15 kategorycznie sprzeciwiają się byle jakiemu traktowaniu państwa i obowiązujących zasad postępowania.

 

Opracowała Sylwia Michalec pracownik Biura Poselskiego posła na Sejm RP dra hab. Józefa Brynkusa