Poseł Brynkus > Media > , , , , , , > W strajku nauczycieli widać ich desperację

W strajku nauczycieli widać ich desperację

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu „O co chodzi” w TVP Info. Dyskusja w studio dotyczyła strajku nauczycieli, reformy edukacji i funkcjonariuszy partyjnych PZPR oraz Tajnych Współpracowników (TW) SB na listach KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polska oświata wymaga poważnej i odpowiedzialnej dyskusji. – „Do dziś myślałem, że ten strajk nauczycieli nie jest polityczny. Jednak zgodnie z tym co powiedziała poseł Wargocka: „PiS miał świadomość strajku na przełomie roku”. Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja nauczycieli jest fatalna i winny tej sytuacji jest poprzedni rząd PO-PSL oraz obecny rząd PiS. Działania minister Zalewskiej są chaotyczne i nie przemyślane. Czas zacząć mówić o oświacie w Polsce poważnie i odpowiedzialnie. W strajku nauczycieli widać ich desperację, bo chcą uświadomić Polakom, że ich sytuacja jest tragiczna” – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus w TVP Info.

Towarzysz łączą się pod sztandarem KE. – „Na listach wyborczych Koalicji Europejskiej (KE) są osoby, które źle zasłużyły się Polsce. Jednak to nie ma żadnego znaczenia dla KE, tym politykom zależy tylko na przejęciu władzy. Jest takie powiedzenie, że „tonący brzytwy się chwyta”, ale dziś można by je sparafrazować, że tonący brzydko się chwyta. PSL jeśli naprawdę chciałby bronić polskich rolników w PE to poszedłby do tych wyborów sam” – podkreślał parlamentarzysta Kukiz’15.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa