Poseł Brynkus > Media > , , , , , , > To Polacy powinni decydować o Konstytucji, a nie tylko klany partyjne

To Polacy powinni decydować o Konstytucji, a nie tylko klany partyjne

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem w programie „Gorący temat” w TVP3 Kraków w piątek (04.05.2018 r.). W studiu rozmawiano o referendum konsultacyjnym w sprawie zmiany Konstytucji RP oraz proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie.

Zmiany Konstytucji to bardzo poważna sprawa i wymaga szerokich konsultacji. – Termin wybrany na referendum konsultacyjne przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę jest realny, a w dodatku genialny. Politycy muszą zrozumieć, że Polacy to nie szara masa, która jest dostrzegana tylko w dniu wyborów. W trakcie tych konsultacji powinno się zapytać również Polaków o inne spraw m.in. o suwerenność monetarną Polski. Kukiz jest za wprowadzeniem dnia referandalnego oraz wprowadzenie obligatoryjności referendum – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus.

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie to nie jest hucpa polityczna. – Światełko dalej jest w tunelu w sprawie tego protestu pomimo, że się nie przybliża. Ze strony protestujących mamy jasne deklaracje, nie oczekują czegoś od razu, w dodatku wskazują, że możemy dochodzić do tego etapami. Bez wątpienie przyznanie tego dodatku rehablitacyjnego 500 zł docelowo jest rozwiązaniem właściwym. Puste obietnice PiS to za mało. To już nie wystarczy. Ze strony rządzących powinna pojawić się empatia. Dobrze by było, aby politycy partii rządzącej przy uchwalaniu zmian w prawie wzięli pod uwagę projekty ustaw Kukiz’15, które leżą już w Sejmie od ponad 2,5 roku. Czas rozwiązać palące problemy osób niepełnosprawnych. W tej sprawie nie powinny się liczyć barwy partyjne, a tylko dobro tych osób tak bardzo pokrzywdzonych przez los – dobitnie stwierdza poseł „ludzkich serc” z Wadowic.

Cały program do obejrzenia TUTAJ.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa