Poseł Brynkus > Media > , , , , , > „Solidarność” jest dla mnie czymś wyjątkowym. „Solidarność” to ruch związkowy, który zmienił Polskę

„Solidarność” jest dla mnie czymś wyjątkowym. „Solidarność” to ruch związkowy, który zmienił Polskę

PSL chce pokazać, że nadal jest konserwatywne. – To chichot historii, że ZSL, który dziś się nazywa PSL-em przyjmuje na sztandary Jana Pawła II. Myślę, że tak naprawdę nie wiedzą co zrobić, żeby dotrzeć do swoich zwolenników i przekonać ich, że tak naprawdę nic się nie zmieniło, że rzeczywiście są konserwatywni – mówił poseł dr hab. Józef Brynkus w Polskim Radio 24 w rozmowie z Adrianem Klarenbachem.

Solidarność zmieniła Polskę. – To co się stało 4 czerwca to skutek presji ludzi bezimiennych oraz ludzi Solidarności o których się dzisiaj nie mówi. Polacy nie mieli świadomości tego, co się działo przy okrągłym stole. Równolegle z obradami odbywała się konferencja ideologiczna, gdzie zastanawiano się jak oddać władzę i nic nie stracić oraz wmanewrować „Solidarność” w odpowiedzialność za rządzenie państwem, ale związek nie przejął wtedy władzy – mówi poseł dr hab. Józef Brynkus.

Całą rozmowę można wysłuchać na stronie Polskiego Radia 24 tutaj.