Poseł Brynkus > Media > Poseł Józef Brynkus podbija temat. „Zapora głupcze!” – portal Wadowice24.pl

Poseł Józef Brynkus podbija temat. „Zapora głupcze!” – portal Wadowice24.pl

Poseł Józef Brynkus (Kukiz’15) uznał, ze to dobry moment, aby porozmawiać o dalszych losach budowy zbiornika i zapory w Świnnej Porębie. W najbliższy czwartek (21.01) organizuje w Wadowickiej bibliotece Publicznej konferencję na temat te inwestycji. Początek o godz. 17. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

Ze swej strony poseł Brynkus zaprosił władze państwowe i samorządowe, parlamentarzystów z okręgu nr 12, przedstawicieli gmin leżących wokół zbiornika, media oraz reprezentantów zarządcy inwestycji – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Józef Brynkus jest posłem pierwsza kadencję. W październiku zeszłego roku dostał się do Sejmu z listy wyborczej Kukiz’15. Od początku kadencji stara się, by temat budowy zbiornika w parlamencie był obecny. W sprawie budowy zapory składał już interpelacje i zapytania poselskie do premier Beaty Szydło.

Józef Brynkus nie ukrywa, że przeciągająca się od lat budowa zapory w Świnnej Porębie to jeden z najważniejszych problemów naszego regionu, który obecny rząd powinien jak najszybciej rozwiązać.

Więcej w artykule na portalu Wadowice24.pl

Fot. Krzysztof Sitko/pressmania.pl