Poseł Brynkus > Media > , , , > Poseł dr hab. Józef Brynkus: Totalna opozycja przyczynia się do tego, że Sejm jest zamknięty – TV Republika

Poseł dr hab. Józef Brynkus: Totalna opozycja przyczynia się do tego, że Sejm jest zamknięty – TV Republika

Przed parlamentem protestowali w środę (18.07.2018 r.) sympatycy Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji. Kiedy z Sejmu wychodził Marszałek Senior Kornel Morawiecki, demonstranci krzyczeli: m.in. „precz z komuną”, „będziesz siedział”, „zdrajca”. Musiała interweniować policja.

Polska stała się polem walki zwaśnionych klanów politycznych, konflikt przestał juz dawno być merytoryczny, a podsycanych jest przez spin doktorów. – Ten obraz świadczy o kompletnym zdziczeniu obyczajów w tym środowisku. Krzyczenie takich haseł do człowieka, który poświęcił się walce o niepodległość jest idiotyzmem. Racja tych ludzi mnie nie dziwi jeśli wiemy jakie jest to środowisko. Utożsamia się z nimi między innymi Borys Budka – mówił dla Telewizji Republika Andrzej Kołodziej, Solidarność Walcząca, sygnatariusz porozumień sierpniowych.

Gościem programu był również parlamentarzysta Kukiz’15. – Do tego kryzysu niestety doprowadziły obie strony. Słowa w kierunku pana Morawieckiego były niegodne. To jest wyreżyserowane. Jest to podłe, ale nieprzypadkowe. Oni wiedzą w jaki sposób na dana sytuację reagować. Nowoczesna często przychodzi do Parlamentu z przygotowanymi protestami. Nie wierzę również, że to środowisko zniknie – istnieje pewna grupa ludzi, która ich popiera i finansuje – podkreślił poseł dr hab. Józef Brynkus. – Oni szukają jakiegokolwiek pretekstu i świecznika, aby być na językach wielu ludzi i mediów – ocenił.