Poseł Brynkus > Media > , , , > Poseł dr hab. Józef Brynkus: Kukiz’15 języczkiem u wagi w kolejnych wyborach

Poseł dr hab. Józef Brynkus: Kukiz’15 języczkiem u wagi w kolejnych wyborach

Kukiz’15 to ruch oddolny i obywatelski. – Nie ma planów dotyczących przemianowania Kukiz’15 w partię. Nasze ugrupowanie może być w kolejnych wyborach języczkiem u wagi. Nasz program nie jest przeciwko komuś, jest dla Polaków i dla Polski – powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Brynkus poseł Kukiz ’15.

Jak zaznaczył gość Adriana Klarenbacha, formacja założona przez Pawła Kukiza bierze pod uwagę tylko jedno rozwiązanie, jeśli chodzi o finansowanie partii politycznych. – Chodzi o to, żeby obywatel decydował o tym, którą partię wspiera, na przykład poprzez określenie w deklaracji PIT, której partii przeznacza swoje środki. Ale żadna z partii politycznych nie jest zainteresowana takim rozwiązaniem, tu trzeba by było wprowadzić pewne zmiany systemowe – podkreślił poseł Kukiz’15.

Odniósł się także do pomysłu podniesienia kwoty wolnej od podatku, który jest jednym z postulatów ugrupowania. – Byłoby to dobrodziejstwem dla warstwy średniej. Na pewno podniósłby się poziom życia Polaków i wzmocniłaby się koniunktura – zaznaczył polityk. Jak dodał, podstawową sprawą dla ugrupowania jest realizacja jego założeń programowych.

Więcej tematów w całej audycji poniżej:

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa