Poseł Brynkus > Media > , , , , , , > Polski rząd zamierza „dokręcić śrubę fiskalną”

Polski rząd zamierza „dokręcić śrubę fiskalną”

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem w programie „Debata jedynki” w Polskim Radio, gdzie komentował rekonstrukcję rządu i wybory do Parlamentu Europejskiego.

Parlamentarzysta Kukiz’15 stwierdził w trakcie dyskusji, że „o nowych ministrach, którzy objęli swoje resorty, możemy powiedzieć tylko tyle, iż ich dobór był zgodny z logiką, którą kiedyś zaprezentował prezes Jarosław Kaczyński”. – Chodzi o to, żeby dobrze przygotować rząd i społeczeństwo do wyborów – mówił poseł dr hab. Jóżef Brynkus.

Jednocześnie tłumaczył, że nowi członkowie rządu, to są osoby, które w swoich regionach znalazły uznanie, a nominacje mają wzmocnić lokalnie ich pozycję. – Po to, żeby po prostu przeprowadzili Prawo i Sprawiedliwość sprawnie do wyborów – mówił.

Dymisja minister finansów była celowa. – Minister Czerwińska otrzymał lukratywną fuche w NBP za milczenie – stwierdził poseł dr hab. Józef Brynkus. Oceniając między innymi nowego szefa ministerstwa finansów Mariana Banasia stwierdził, że znalazł się on w rządzie po to, by „dokręcić śrubę fiskalną”. – Świadczy o tym fakt, iż dziś debatowano w Sejmie nad jednolitym plikiem kontrolnym, który wywołuje bardzo potężny opór ze strony przedsiębiorców, bo nakłada na nich dodatkowe obowiązki i obciążenia – ocenił poseł Ziemi Wadowickiej.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa