Poseł Brynkus > Media > , , , , , > Polska szkoła musi wyprzedzić Zachodnią Europę

Polska szkoła musi wyprzedzić Zachodnią Europę

Poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu w Radio Kraków, a w studio rozmawiano o nominacjach w plebiscycie na największy „Wyczyn i blamaż tygodnia”.

Szkoła musi uczyć w nowoczesny sposób. – Reforma oświaty to nie może być decyzja podjęta w kilka miesięcy. Obecna sytuacja to jest poziom graniczny, poniżej którego nie wolno nam zejść. Czas w Polsce o oświacie rozmawiać poważnie. W tej dyskusji musimy myśleć o tym jak unowocześnić  oświatę, ale nie po to by dogonić Zachodnią Europę, ale ją przeskoczyć i wyprzedzić. Nas nie stać na powielanie tego co w Europie Zachodniej jest już passé. Powiem, że to też wymaga zmiany mentalności i sposobu myślenia o polskiej szkole – mówił dr hab. Józef Brynkus.

Parlamentarzysta Kukiz’15 podkreślał, że nie przyznanie honorowego obywatelstwa miasta Krakowa Agnieszce Radwańskiej było kompromitacją większości Rady Miejskiej. – Agnieszka Radwańska nie jest osobą kontrowersyjną, co doceniała nawet poprzednia ekipa rządząca w Polsce. To była przez wiele lat najlepsza ambasadorka Polski i Krakowa, ale radni tego nie docenili, to ich kompromitacja – oceniał poseł Brynkus w Radio Kraków.

„Nowa Huta przyszłości” wyłącznie na papierze i z 2,8 mln zł straty. – Zmiany w spółce zarządzającą projektem „Nowa Huta przyszłości” powinny już dawno nastąpić, bo ich potencjał kreacyjny jest żaden – stwierdził parlamentarzysta Kukiz’15.

Wyremontowane niedawno torowisko na alei Solidarności do poprawki. – Mam nadzieję, że zostanie to poprawione w ramach gwarancji i jest nią objęte – zastanawiał się poseł dr hab. Józef Brynkus.

Więcej czytaj i głosuj w plebiscucie Radia Kraków na „Wyczyn i blamaż tygodnia” tutaj.

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa