Poseł Brynkus > Media > Otwarcie Zbiornika w Świnnej Porębie to był teatr – portal Lovekrakow.pl

Otwarcie Zbiornika w Świnnej Porębie to był teatr – portal Lovekrakow.pl

Premier Beata Szydło w czwartek, 27 lipca 2017 roku otworzyła niedokończoną inwestycję. Zbiornik Wodny w Świnnej Porębie, który ma w pierwszej kolejności chronić Kraków przed powodzią i spełniać rolę rekreacyjną. Trzeba jednak zaznaczyć, że po 31 latach budowy ta inwestycja nadal potrzebuje dofinansowania. To już drugie otwarcie, czyli kolejna uroczystość partii rządzącej na Jeziorze Mucharskim. Prawie dwa lata temu, w czasach rządów PO-PSL na finiszu kampanii wyborczej do parlamentu „popaprańcy” urządzili sobie na zaporze w Świnnej Porębie hecę. Wtedy otwierano koronę zapory, co miało jakoby pokazać, że zbiornik jest już gotowy. Jak się okazało nikt na ten numer się nie nabrał. Obecnie PiS idzie tą samą drogą…

W 2015 roku podczas tego haniebnego otwarcia przygotowanego przez „popaprańców” z PO i PSL protestował Józef Brynkus. Wtedy jeszcze kandydat na posła, dzięki tej akcji przeprowadzonej razem z mieszkańcami i kandydatami do parlamentu z Kukiz’15 nie udało się wmówić Polakom, że to jest sukces ówczesnego rządu. Dzisiaj parlamentarzysta klubu Kukiz’15 docenia on rolę polityków PiS przy budowie zbiornika, ale ma cały czas zastrzeżenia dotyczące nieustabilizowanych osuwisk oraz niedokończonej infrastruktury drogowej. – Dziwie się, że pani premier chciała w takim stanie otwierać inwestycję. To było niepotrzebne, bo można było poczekać pół roku i odtrąbić sukces. To był teatr – podsumowuje Brynkus.

Poseł Kukiz’15 przekonuje, że konieczna jest kolejna specustawa, ale nie spodziewa się jej przyjęcia przez Sejm. Tłumaczy, że po czwartkowym otwarciu obóz rządowy z przyczyn wizerunkowych nie uchwali dokumentu zabezpieczającego pieniądze na dokończenie budowy. – Odbędę spotkanie z wiceministrem środowiska Mariuszem Gajdą. Będę próbował przekonać, że mogą pieniądze przesunąć np. z programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – podkreśla dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków.

Parlamentarzysta pisał o tej hucpie z kolejnym otwarciem Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie w tekście pod tytułem „Zatopieni Świnnej Porębie” (czytaj tutaj).

Więcej o politycznym teatrze z otwarciem tej niedokończonej inwestycji w Świnnej Porębie przeczytacie Państwo na portalu LoveKraków.pl (czytaj tutaj).

Fot. portal DEN DIDENKO/LOVEKRAKÓW.PL


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa