Poseł Brynkus > Media > , , , , , , > Nikt za stworzenie w Polsce warunków dla działalności mafii VAT-owskiej nie został ukarany

Nikt za stworzenie w Polsce warunków dla działalności mafii VAT-owskiej nie został ukarany

W programie „Strefa starcia” w TVP Info ujawnione zostało kolejne nagranie z warszawskiej restauracji Amber Room. 10 czerwca 2014 roku spotkali się tam ówczesny szef NIK Krzysztof Kwiatkowski i miliarder Jan Kulczyk. Poseł dr hab. Józef Brynkus jest zdziwiony, że pomimo uszczelnienia systemu ściągalności VAT w Polsce „jak dotąd nikt nie odpowiedział za stworzenie warunków do wyłudzeń, tego złodziejstwa”.

Na ujawnionym nagraniu polityk i biznesmen dyskutują o problemie ze ściągalnością VAT-u. To właśnie w tych latach – kiedy Platforma Obywatelska współrządziła z PSL – dochodziło do miliardowych wyłudzeń podatku VAT. Eksperci twierdzą, że w latach 2007-2015 straty państwa z tego tytułu wyniosły ok. 250 mld zł.

Czy ktoś usłyszy zarzuty za stworzenie w Polsce warunków dla działalności mafii VAT-owskiej? – System VAT został uszczelniony, ale jak dotąd nikt nie odpowiedział za stworzenie warunków do wyłudzeń, tego złodziejstwa. Nie dokonałoby się to bez stworzenia warunków. Kwiatkowski już tutaj powinien dostać jakieś oskarżenia, ale nikt tego nie bierze pod uwagę – powiedział w „Strefie starcia” poseł Kukiz’15 Józef Brynkus.

Mocne słowa parlamentarzysty Kukiz’15 odbiły się szerokim echem w mediach. Jako pierwszy zacytował je portal TVP Info (czytaj tutaj), a później portal Bankier.pl (czytaj więcej) oraz portal Niezależna.pl (tutaj). Oczywiście wypowiedź tą zauważyli dziennikarze obywatelscy (tutaj) i blogerzy polityczni. Czy ten „ewenement” dostrzeże także partia rządząca? A może hasło Kiszczaka „My nie karzemy waszych, wasi naszych” z czasów obrad okrągłego stołu jest dalej aktualne? Siedzą płotki, gdzie politycy z koalicji PO/PSL?

Cały program „Strefa Starcia” do obejrzenia poniżej:

Zapraszamy do lektury 6. Numeru Biuletynu informacyjnego Brynkus! W sieci do pobrania TUTAJ.


Opracowanie: Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa