Poseł Brynkus > Media > Mocne słowa Posła Brynkusa z Wadowic w sobotnim programie Radia Kraków

Mocne słowa Posła Brynkusa z Wadowic w sobotnim programie Radia Kraków

W Radio Kraków poseł dr hab. Józef Brynkus rozmawiał z samorządowcami o sytuacji w związku ze zmianami w ordynacji wyborczej. Parlamentarszyat Kukiz’15 trafnie zauważył, że „PiS chce przejąć sejmiki wojewódzkie podczas wyborów samorządowych, to ich zbójeckie prawo, ale to także skok na kasę, bo Marszalkowie dzielą pieniądze dla gmin”.

Jednak zaskoczył zebranych w studio mocnym stwierdzenie. – Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że: „PiS zabrał Polakom zmianami w ordynacji wyboczej koszyk jabłek a oddał ogryzek i mówi cieszcie się”, to metafora, której jestem autorem ale jakże trafnie opisuję sytuację – podkreślał Poseł Ziemi Wadowickiej dr hab. Józef Brynkus.

Czasem była to bardzo gorąca dyskusja w programie Radia Kraków „Wyczyn i blamaż tygodnia”. Poseł Józef Brynkus (Kukiz’15) zauważył przy tej okazji, że prywatne busy to ważny i często niedoceniany element systemu komunikacyjnego województwa. – Patrząc na problemy komunikacyjne Krakowa nie możemy ograniczać się tylko do tego najbliższego otoczenia stolicy Małopolski. Powinniśmy patrzeć przez pryzmat dalszych miejscowości – np. Wadowic czy Kalwarii. Tam problem jest bardzo poważny. Gdyby nie busiarze, to wielu z mieszkańców nie miałoby jak dojeżdżać do pracy – przypominał polityk z Wadowic.

Czytaj więcej na stronie Radio Kraków.

Na zdjęciu wprowadzającym od lewej S.Pietrzyk, G.Biedroń, J.Brynkus i M.Jantos (fot. M.Bartkowicz/Radio Kraków).


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa