Poseł Brynkus > Media > Lech Wałęsa znieważył Prezydenta RP dra Andrzeja Dudę. Poseł z Wadowic pisze do prokuratury (w mediach)

Lech Wałęsa znieważył Prezydenta RP dra Andrzeja Dudę. Poseł z Wadowic pisze do prokuratury (w mediach)

Poseł Józef Brynkus złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości publicznego znieważenia „Głowy Państwa”. – Były prezydent RP Lech Wałęsa opublikował na swoim Facebooku wulgarny fotomontaż, który przedstawia rzekomo całujących się prezydenta Andrzeja Dudę i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Moim zdaniem taka publikacja godzi w dobre imię głowy państwa, a to jest przestępstwo – twierdzi poseł Kukiz 15′ Józef Brynkus z Wadowic.

„W przypadku fotomontażu upublicznionego przez Lecha Wałęsę nie zachodzą żadne znamiona krytyki ani użycia jakichkolwiek argumentów merytorycznych. Treść /wymowa/ zdjęcia jest prostacka oraz wulgarna, przez co narusza wartości chronione przez art. 135 par. 2 kk, zaś poprzez upublicznienie tego wytworu pseudopublicystyki wypełnione zostały wymogi ustawowe znieważenia publicznego. Ze względu na przytoczone okoliczności wnoszę o ściganie zarówno osób rozpowszechniających, jak i twórcy (twórców) opisanego fotomontażu” – to fragment uzasadnienia wniosku, który poseł skierował już do prokuratury.

W sieci nie jest nikt anonimowy. –  Wiem, że w sieci jest mnóstwo takich memów i niektórzy mogą myśleć, że nic z tym nie można zrobić. Otóż można. Ludzie muszą mieć świadomość, że w internecie nie jest się anonimowym, i można ustalić twórców tego typu obrazków. Chcę jednak podkreślić, że nie o cenzurę tutaj chodzi. Chodzi po prostu o zachowanie pewnych zasad – mówi Onetowi Józef Brynkus, poseł Kukiz’15. – Nie chodzi mi o żadną wielką karę, niech Lech Wałęsa po prostu przeprosi – komentuje przedstawiciel Kukiz’15.

Więcej w mediach:

 1. Pressmania.pl
 2. TVP Info
 3. Onet.pl
 4. Radio Zet
 5. Portal Wirtualna Polska wp.pl
 6. The News Journal Search
 7. Super Express
 8. Fakt
 9. Wadowice24.pl
 10. Pikio.pl
 11. Fakty
 12. Gazeta Krakowska
 13. Parlamentarny.pl
 14. Wprost
 15. Fronda
 16. Telewizja Republika
 17. Tygodnik Solidarność tysol.pl
 18. Portal Aktualności24.com
 19. Polska Niepodległa
 20. Polska polskatimes.pl
 21. Współczesna.pl
 22. Dziennik Bałtycki
 23. Express Bydgoski
 24. Dziennik Polski

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa