Poseł Brynkus > Media > , , > Imponująca liczba ankiet zebranych przez zwolenników budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie

Imponująca liczba ankiet zebranych przez zwolenników budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie

W sobotę (03.02.2018 r.) poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem porannego programu Radia Kraków „Wyczyn i Blamaż tygodnia”. Dyskusję z posłem Józefem Lasotą, Wojciechem Pałką i Ryszardem Śmiałkiem prowadził Mariusz Bartkowicz.

Wśród propozycji do miana wyczynu znalazło się ponad pięć tysięcy ankiet, jakie wpłynęły do Miejskiego Centrum Dialogu w Krakowie w sprawie budowy pomnika Armii Krajowej. Po ich analizie, władze Krakowa podejmą decyzję czy pomnik stanie na Bulwarze Czerwieńskim. Jak powiedział w Radiu Kraków poseł Józef Brynkus z Kukiz’15, taka liczba ankiet zebranych przez zwolenników jego budowy jest imponująca. – Bardzo dobrze to świadczy o tym, że zwolennicy budowy pomnika potrafili zebrać taką ilość ankiet popierających zaszczytną inicjatywę. To jest  dowód wdzięczności dla tych, którzy jeszcze żyją i byli członkami AK, a także za to, co Armia Krajowa w czasie II wojny światowej zrobiła. Kraków nie powinien się obawiać, że kolejny taki pomnik przybędzie – podkreślał parlamentarzysta Ziemi Wadowicki.

Czytaj więcej i głosuj TUTAJ.


Opublikowano przez Biuro Poselskie dra hab. Józefa Brynkusa