Poseł Brynkus > Media > , , , > Gorące tematy: historia, wybory i tęczowa zaraza

Gorące tematy: historia, wybory i tęczowa zaraza

Dzisiaj (12.08.) poseł dr hab. Józef Brynkus był gościem programu „Minęła 8” w TVP INFO. Spierano się o ocenę Polski Ludowej, o kształt koalicji wyborczych, ofensywę ideologiczną środowisk LGBT i fałszywy mit postępu w PRL- u. Dyskusja w studio miała bardzo burzliwy przebieg.

Rozpoczęto od kwestii historycznych, m.in. od 75. rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej, której przedstawiciel lewicy zarzucał kolaborację z Niemcami czy mordowanie Żydów. Poseł Brynkus powiedział, że – lewica nadal powiela kłamstwa propagandy komunistycznej, m. in. Czarną Legendę Brygady Świętokrzyskiej czy Żołnierzy Wyklętych oraz bazuje na mitach i zafałszowaniach historii – Żołnierze Wyklęci to nie byli bandyci, a bandyci to nie byli Żołnierze Wyklęci. To komuniści przypisywali bandytów do Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego – tłumaczył poseł dr hab. Józef Brynkus.

Odnosząc się do wspólnego startu  Kukiz’15 i PSL w wyborach parlamentarnych poseł dr hab. Józef Brynkus mówił – My nie chcemy walki z kimkolwiek, tylko realizować swój program.

Komentując problemy lewicy ze zbudowaniem koalicji poseł podkreślił, że wynikają one m. in. z oszustwa Roberta Biedronia, który deklarował rezygnację z mandatu europarlamentarzysty oraz włączenie się w budowę koalicji lewicowej, czego nie chce dotrzymać.

Zamieszczamy link pozwalający odsłuchać zarejestrowaną audycję: https://www.tvp.info/43614387/12082019-0818/program-minela-8,odc-511?fbclid=IwAR0NgfoAmKz6q5IWBnSu5BEBktRJpPEWGvH8NCzRN_VjB4TAJ7Y8ATiQjBI