Poseł Brynkus > Media > , , , , , > Formuła okrągłego stołu, to taki piorunochron, żeby zleciały po nim emocje i ostre spięcia w środowisku nauczycielskim

Formuła okrągłego stołu, to taki piorunochron, żeby zleciały po nim emocje i ostre spięcia w środowisku nauczycielskim

19 czerwca 2019 roku uczniowie dostaną świadectwa i rozpoczną wakacje. Jak polska szkoła może wyglądać po zakończeniu ponad dwumiesięcznej przerwy w nauce, czy we wrześniu nauczyciele będą dalej protestować? Co przyniosą rozmowy oświatowego okrągłego stołu? – m.in. o tym rozmawiał poseł dr hab. Józef Brynkus w programie „Debata Jedynki” na antenie polskiego radia.

Poseł dr hab. Józef Brynkus (Kukiz’15) stwierdził, że „formuła okrągłego stołu, to taki piorunochron, żeby zleciały po nim emocje i ostre spięcia w środowisku nauczycielskim”. – Nie możemy oczekiwać, że te zmiany, które mogłyby być wprowadzone w szkolnictwie zostaną przygotowane w ciągu kilku tygodni, na to powinien być czas – powiedział nauczyciel/wykładowca akademicki i profesor UP w Krakowie. Jak dodał, „pytanie czy od 1 września wprowadzimy nową jakość w polskim systemie oświatowym za daleko wybiega do przodu”. – Wierzę w to, że do jakichkolwiek protestów po 1 września nie dojdzie, bo nauczyciele są „wkurzeni” zarówno na Solidarność, jak i na ZNP, bo okazało się, że przywódcy tych dwóch związków zawodowych nie reprezentują tak naprawdę środowiska nauczycielskiego – ocenił parlamentarzysta.

Cała audycja poniżej: