Poseł Brynkus > Galerie > , , , > „Moje rozumienie patriotyzmu” – Myśleniczanie napisali (zdjęcia)

„Moje rozumienie patriotyzmu” – Myśleniczanie napisali (zdjęcia)

Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada jest tradycyjnie okazją do uroczystych obchodów, ale także do refleksji. Ciekawą formę uczczenia tej rocznicy zaproponowały w tym roku w Myślenicach Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka wraz z Biblioteką Pedagogiczną, Grupą Literacką Tilia i miejscowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W ramach Inicjatywy Lokalnej mieszkańcy powiatu myślenickiego oraz osoby […]

Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada jest tradycyjnie okazją do uroczystych obchodów, ale także do refleksji. Ciekawą formę uczczenia tej rocznicy zaproponowały w tym roku w Myślenicach Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka wraz z Biblioteką Pedagogiczną, Grupą Literacką Tilia i miejscowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

W ramach Inicjatywy Lokalnej mieszkańcy powiatu myślenickiego oraz osoby związane z tym miastem poprzez urodzenie, naukę czy pracę mogli uczestniczyć w konkursie zatytułowanym „Moje rozumienie patriotyzmu”. Prace pisemne o objętości 3 stron formatu A4 znormalizowanego maszynopisu (ok. 6000 tys. znaków) można było składać do końca września w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestnicy oceniani byli w trzech grupach wiekowych:  dorośli (powyżej 19 lat), młodzież (14-19 lat) oraz dzieci (do lat 14).

Dyskusja przy okazji projektu: „Moje rozumienie patriotyzmu”.