Jan Brynkus

Moi Polacy, wszyscy od lat byliśmy świadkami rozpadu. Czas coś zrobić. Czas to powstrzymać. Jestem tutaj, aby przywrócić wam wiarę, że Polska może się rozwijać.

Moi drodzy Polacy,

Przez ostatnie kilka lat byliśmy świadkami powolnego rozpadu Polski.

Zaczynając od środka, a kończąc na zewnątrz.

Począwszy od korzeni, a skończywszy na liściach. Wszyscy jesteśmy świadkami tego rozkładu od lat. Nadszedł czas, aby coś zrobić. Czas, aby to zatrzymać. Jestem tu, aby przywrócić wam wiarę w to, że Polska może rosnąć. Może podnieść się ze śmierci i rozwijać. Przetrwaliśmy wiele wojen. Przeżyliśmy II wojnę światową. Wielokrotnie odbudowywaliśmy Polskę od podstaw. Uda nam się ją odbudować i teraz.

https://poselbrynkus.pl/wp-content/uploads/2021/12/nastya-dulhiier-r3Q9xvtExbA-unsplash-scaled.jpg

Zaufaj mi, a razem damy radę.

Wyleczymy to, co oni uczynili chorym. Odnowimy to, co spalili. Razem damy radę. Będziemy walczyć do ostatniego atomu. Do ostatniej kropli krwi, aby ten kraj stał się lepszym miejscem dla naszych dzieci. Zaufajcie mi, a ja poprowadzę was właściwą drogą. Przywrócimy naszych młodych ludzi światu. Stworzymy dla nich świat tutaj. Obudzimy tych, którzy spali. Uczciwą pracą i poświęceniem uzasadnimy wasze zaufanie. Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Zaufaj mi, a razem damy radę.

Odnowimy to, co spalili. Razem damy radę. Będziemy walczyć do ostatniego atomu. Do ostatniej kropli krwi, aby ten kraj stał się lepszym miejscem dla naszych dzieci.

Zaufajcie mi, a ja poprowadzę was właściwą drogą. Przywrócimy naszych młodych ludzi światu. Stworzymy dla nich świat tutaj. Obudzimy tych, którzy spali. Uczciwą pracą i poświęceniem uzasadnimy wasze zaufanie.

Uzdrowimy to, co oni zachorowali.

Od dłuższego czasu jesteśmy cicho. Nadszedł czas, aby przestać być cicho i zacząć krzyczeć. Będziemy krzyczeć razem. Będziemy krzyczeć o sprawiedliwość.

Uwolnimy wszystkich niewinnych. Wszystkich winnych wsadzimy do więzienia. Czas skończyć z obwinianiem przeszłości.

Moje drogie koleżanki i koledzy polkowiczanie.

Przestać obwiniać wojny. Przestać obwiniać sąsiadów. Przestać obwiniać brak możliwości. To my stworzymy te możliwości.

Weźmiemy nasz los we własne ręce. Odbudujemy wszystko, co się rozpadło. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie sprawiedliwości naszemu krajowi.

Uniwersytety w Polsce
Uniwersytety w Polsce

Polska to dynamiczny kraj, który szybko stał się popularnym kierunkiem turystycznym. Ludzie z różnych krajów przyjeżdżają tu na wszelkiego rodzaju zakupy, gdyż ceny należą tu do najtańszych w Europie. Ale Polska jest również dość popularna wśród studentów, którzy przyjeżdżają tu, aby zdobyć europejskie wykształcenie, na uczelniach, takich jak uniwersytet ekonomiczny w poznaniu.

najstarszy uniwersytet w europie

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski jest powszechnie uznawany za najlepszą uczelnię w całym kraju. Prestiżowo jest tu studiować, zatrudniając tylko najlepszych profesorów, którzy prowadzą różne innowacyjne zajęcia. Warunki do nauki są również najlepsze w całym kraju.

Uniwersytet ma dość długą historię, w 2016 roku skończył 200 lat. Dziś jest tu 21 wydziałów, na których studiuje około 60 tys. studentów.

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński pod pewnymi względami ustępuje Uniwersytetowi Warszawskiemu, ale również jest uważany za bardzo prestiżowy, a jego absolwenci okazują się najwyższej klasy specjalistami. Obejmuje ona kilka dyscyplin: medycynę, informatykę, matematykę, filozofię i prawo.

Uniwersytet Jagielloński jest jednym z najstarszych w całej Europie. Powstał już w 1364 roku jako pierwszy uniwersytet w Polsce.

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska jest jedną z największych uczelni w całej Europie. Wśród wielu firm można znaleźć najwięcej kierowników i dyrektorów z tej właśnie instytucji. Politechnika Warszawska ma doskonałe zaplecze do dobrego nauczania i badań.

Posiada również bardzo dobrą infrastrukturę. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest jedną z najlepszych uczelni w całej Polsce i jedną z najlepszych instytucji dla młodych ludzi, którzy chcą spędzić swoje życie w humanistyce i sztuce.

Uniwersytet znajduje się w Poznaniu i został założony rok po zakończeniu I wojny światowej. W ciągu lat istnienia uczelnia kilkakrotnie zmieniała nazwę, a obecną nazwę uzyskała w 1955 roku.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica powstała w 1955 roku. Stanisława Staszica w Krakowie

Jest to dość wyjątkowa instytucja, ponieważ oferuje kształcenie w wielu dziedzinach, których nie może zaoferować żadna inna uczelnia. Są tu zarówno kierunki klasyczne, jak np. przetwórstwo surowców, jak i unikatowe, które są ściśle związane z innowacyjnymi technologiami.

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska została założona w 1904 roku. Uczelnia posiada ponad 420 umów o wymianie studentów w ramach programu Erasmus, Erasmus+, Erasmus Mundus. Oznacza to, że studenci mają możliwość podjęcia praktyk na niemal każdej uczelni w Europie, a także w Turcji i Norwegii.

Uniwersytet Medyczny w Gdańsku

Jest to jedna z trzech największych uczelni w kraju i największa w północnej części Polski. Młodzież studiuje na następujących kierunkach:

opieka zdrowotna;

stomatologia;

apteka;

biotechnologia.

Po ukończeniu studiów młodzi ludzie stają się prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie i zdobywają prestiżowe stanowiska w najlepszych klinikach w kraju i całej Europie.

Politechnika Wrocławska

Od wielu lat uczelnia ta ma bardzo mocną pozycję w kształceniu specjalistów w różnych zawodach technicznych. Politechnika Wrocławska powstała tuż po zakończeniu II wojny światowej, a dziś ma 16 tys. studentów i 2 tys. wysoko wykwalifikowanych nauczycieli.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest największą państwową uczelnią medyczną w Polsce. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, Uczelnia jest uznawana we wszystkich krajach UE.

Uniwersytet Wrocławski

Jeden z najstarszych uniwersytetów w kraju, posiada 12 wydziałów, główne to.

biotechnologia;

chemia;

fizyki i astronomii;

matematyka;

Nauki społeczne.

Wskazówki dotyczące podróży, które musisz znać przed wizytą w Polsce
Wskazówki dotyczące podróży, które musisz znać przed wizytą w Polsce

Jaka jest odpowiednia liczba kwiatów, które należy wręczyć swojej polskiej randce? Czy podczas wizyty w domu polskiego gospodarza należy zdjąć buty? Jeśli nie masz pewności co do odpowiedzi, może to oznaczać, że potrzebujesz kilku porad przed podróżą do Polski. Poniżej przedstawiamy kilka informacji, których należy być świadomym, aby mieć przyjemne i bezbłędne doświadczenie.

Nie nazywaj tego Europą Wschodnią (to nie jest, a ty BĘDZIESZ poprawiany)

Wobec braku jednoznacznej definicji Europy Wschodniej w XXI wieku, może być kuszące połączenie wszystkich narodów, które były pod kontrolą sowiecką w czasie zimnej wojny w jeden. Inne elementy geo-kulturowe, takie jak religia i bieżące wydarzenia polityczne i ekonomiczne są pomijane przez ten podział. Mówiąc inaczej, Polska znajduje się w Europie Środkowej, co wyklucza pewien zamysł historyczny. Transmisja mecz polska słowacja.

Możesz nie doceniać tego, jak bardzo jest tu chłodno

Uporządkuj swoją geografię, zanim zaczniesz wariować na temat możliwości natknięcia się na niedźwiedzia polarnego w środku Warszawy. Biegun północny nie jest w żaden sposób zamieszkany przez Polaków. Położenie Polski w strefie przejściowej między klimatem oceanicznym a kontynentalnym może powodować, że zimy są raczej chłodne, a lata mogą osiągać bardzo wysokie temperatury.

Spróbuj nauczyć się kilku słów, bo Polacy naprawdę doceniają ten wysiłek (nawet jeśli strasznie źle wymawiają)

Nawet jeśli nietypowe kombinacje samogłosek i spółgłosek mogą być na początku przerażające, znajomość kilku zwrotów może pomóc Ci przełamać lody z tubylcami. Ponieważ nabijanie się z innych ludzi jest w Polsce postrzegane jako oznaka przyjaźni, nie powinieneś się zniechęcać ani smucić, jeśli ktoś będzie się śmiał z twojej wymowy.

Jeśli jesteś kobietą, starsi panowie mogą przywitać Cię pocałunkiem w rękę

Całowanie kogoś w rękę może być archaicznym sposobem na powitanie, ale wielu mężczyzn w średnim wieku i starszych nadal uważa to za gest galanterii i szacunku. Z drugiej strony, młodsze pokolenia chętniej wybierają bezpośredni uścisk dłoni, gdy poznają nową osobę, a dziobnięcie w policzek, gdy są otoczeni przez osoby, które dobrze znają. Zwyczajem podczas spotkań rodzinnych jest obdarowywanie się nawzajem trzema pocałunkami.

gdzie obejrzec mecz polska austria

Nie pytaj ludzi, jak się mają, chyba że naprawdę chcesz się dowiedzieć

Ponieważ Polacy są znani z prostolinijności w komunikacji, możesz założyć, że kiedy Twój polski znajomy zapyta Cię, jak się masz, jest naprawdę zainteresowany poznaniem Twojego dnia. Ponieważ w języku polskim nie istnieje zwrot analogiczny do zwykłego angielskiego “how are you/fine, thank you”, pojęcie to wydaje się nieco dziwne dla osób mówiących po polsku. Z tego powodu, jeśli ktoś z polskich znajomych wita się z Tobą po angielsku, zatrzymuje się na chwilę i oczekuje od Ciebie szczerej odpowiedzi.

Nielegalne jest picie na ulicach

Niewykluczone, że słyszałeś wiele miejskich legend na temat kultury picia w Polsce, co mogło doprowadzić Cię do przekonania, że picie na ulicach jest w porządku. Jeśli tak jest, nie powinieneś pić w miejscach publicznych. Źle! Otwieranie piwa w parku lub innym miejscu publicznym jest niezgodne z prawem, a jeśli władze przyłapią Cię na tym, będziesz musiał zapłacić grzywnę.

Zdejmij buty i nie przychodź z pustymi rękami

Zawsze zdejmuj buty przed wejściem do domu Polaka.  Chyba, że wyraźnie powiedzą ci, że możesz je zostawić. Oznacza to również, że powinieneś pamiętać o zabraniu skarpet bez dziur podczas następnej podróży do Polski.

Polskie przyjęcie domowe wymaga, aby goście przynieśli potrawę, którą wszyscy mogą się podzielić. Trudno się pomylić z czekoladą, ciastem, a nawet butelką trunku. Dawniej oczekiwano, że goście będą wręczać swoje prezenty kobiecie będącej głową rodziny, choć ta praktyka nie jest już tak ściśle przestrzegana jak kiedyś.

Polityka w Polsce
Polityka w Polsce

Rząd w Polsce działa w ramach systemu wielopartyjnego. Prezydent i rząd, składający się z Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera, sprawują władzę wykonawczą w systemie wielopartyjnym. Członkowie rządu są zazwyczaj wybierani z partii lub koalicji większościowej w niższej izbie parlamentu (parlament), choć zdarzają się wyjątki. Prezydent formalnie ogłasza skład rządu, który musi zostać zatwierdzony przez Sejm. Obie izby parlamentu, a także Sejm, mają władzę ustawodawczą. Prezydent, jako głowa państwa, jest najwyższym dowódcą sił zbrojnych i ma prawo zawetować ustawę przyjętą przez parlament, co może przełamać większością trzech piątych głosów, a także rozwiązać parlament w określonych okolicznościach. Co pięć lat odbywają się wybory prezydenckie. Jeśli większość głosujących opowie się za tym samym kandydatem, zostaje on ogłoszony zwycięzcą; jeśli nie ma większości, dwaj najlepsi kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów. System polityczny jest określony w Konstytucji RP, która gwarantuje również szeroki zakres wolności osobistych. Poza Trybunałem Konstytucyjnym, który może obalać ustawy naruszające wolności konstytucyjne, władza sądownicza ma niewielki wpływ na politykę.

Prezydent, jako głowa państwa, naczelny dowódca sił zbrojnych i najwyższy przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej, jest wybierany na kadencję. Prezydent ma prawo do wetowania ustaw, ale władza ustawodawcza może je uchylić większością trzech piątych głosów. Jako przedstawiciel państwa w sprawach zagranicznych Prezydent ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, powołuje i odwołuje pełnomocnych przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej, a w sprawach polityki zagranicznej współpracuje z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem. Prezydent, jako Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych, powołuje Radę Gabinetową, która nie ma uprawnień Rady Ministrów. Akty urzędowe Prezydenta wymagają dla swej ważności podpisu Premiera, nie dotyczy to jednak: nominacji i powołania Premiera) liczy 460 członków, którzy są wybierani na czteroletnią kadencję przez Sejm proporcjonalny w wielomandatowych okręgach wyborczych metodą d’Hondta, podobną do stosowanej w wielu parlamentarnych systemach politycznych, z progiem 5% (8% dla koalicji, próg zniesiony dla mniejszości narodowych).

Senat składa się ze 100 członków, którzy są wybierani na czteroletnią kadencję w systemie jednomandatowych wyborów powszechnych. Członkowie Sejmu i Senatu tworzą Zgromadzenie Narodowe na wspólnym posiedzeniu (PolskaZgromadzenie Narodowe). Zgromadzenie Narodowe jest zwoływane w trzech przypadkach: gdy nowy prezydent składa przysięgę, gdy do Trybunału Stanu wniesiono akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Republiki oraz gdy prezydent został uznany za trwale niezdolnego do pełnienia obowiązków z powodu złego stanu zdrowia. Do tej pory wystąpił tylko pierwszy przypadek. Od 1991 roku za wybory odpowiada Państwowa Komisja Wyborcza, której pion administracyjny znany jest jako Krajowe Biuro Wyborcze (Krajowe Biuro Wyborcze). (Krajowe Biuro Wyborcze). System sądownictwa w Polsce tworzą sądy i trybunały. Wśród organów zarządzających wymiarem sprawiedliwości na uwagę zasługują. Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne, sądy wojskowe Ponadto Konstytucja dopuszcza możliwość powołania sądów nadzwyczajnych lub trybu doraźnego w czasie wojny. Sprawa sądowa składa się z co najmniej dwóch etapów.

Poniżej wymieniono podstawowe ustawy regulujące funkcjonowanie sądownictwa: Główne ustawy regulujące funkcjonowanie sądownictwa to: Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ustroju sądów powszechnych; Ustawa z dnia 25 lipca 2002 r. o ustroju sądów administracyjnych; Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ustroju sądów wojskowych; Ustawa z dnia 23 listopada 2002 r. o Sądzie Najwyższym; Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa. Sędziowie są mianowani przez Prezydenta na czas nieokreślony na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa. Nie mogą wstępować do partii politycznych ani związków zawodowych, są samorządni i związani wyłącznie Konstytucją i ustawami. są samorządni i związani wyłącznie Konstytucją i ustawami. Mają prawo do immunitetu i bezpieczeństwa osobistego.

Odnowię duszę Polski

Bo właśnie tego jej teraz brakuje. I o to właśnie chodzi. Musimy pamiętać, że kiedyś mieliśmy duszę. Lasy, które wycięli. Błękitne niebo, które uczynili szarym. Deszcze, w które wlali kwas. One są naszą duszą. Są duszą Polski. Posadzimy nowe drzewa. Oczyścimy powietrze. Przyniesiemy wodę wszędzie tam, gdzie jej brakuje. Zaufajcie mi, a ja zapewnię normalne życie każdemu człowiekowi w Polsce. Każdy będzie miał równe szanse, by odnieść sukces w tym, co robi.

Nie jesteśmy sami.

Razem możemy.

Będziecie mieli prezydenta dla wszystkich ludzi.

Razem to zrobimy

Pierwszego prezydenta, który się troszczy.

Będziemy wsłuchiwać się w wasze potrzeby.

Wysłuchamy Waszych życzeń

To nie jest tylko mój kraj. To jest kraj mojej matki, mojego ojca i brata. To jest kraj moich przyjaciół. Kraj mojego lekarza. To jest wasz kraj. Nasz kraj. Sam nie dam rady tego naprawić. Dlatego szukam Waszego wsparcia. Razem możemy uczynić ten kraj lepszym dla naszych przyszłych dzieci.

Potrzebujemy Waszej miłości i wsparcia, aby przywrócić ją do życia.

Polska tak długo pogrążona była w ciemności.

Będziemy kształcić nasze dzieci zgodnie z nowoczesnymi programami edukacyjnymi. Nie tylko nauczymy je kochać swój kraj. Damy im prawdziwy powód, by kochały swój kraj i mówiły o nim z dumą.

Nie tylko dla mnie

Szukam Waszego poparcia nie tylko dla mnie, ale dla Was, dla Waszych przyjaciół i rodzin oraz dla Waszych dzieci.

Szukam waszego wsparcia

Szukam Waszego wsparcia, aby mój kraj stał się miejscem, w którym ludzie chcą żyć. Szukam Waszego poparcia, aby stać się prezydentem dla wszystkich. Razem możemy.